klimatyzacja wrocław, pompy ciepła wrocław , montaż klimatyzacji wrocław

PRO-INSTALL

POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła to bardzo efektywne rozwiązanie zapewniające ogrzewanie powierzchni użytkowej jak i dostarczenie C.W.U. w domu, mieszkaniu czy firmie.

Powietrzne pompy ciepła do nie dawna w naszym klimacie nie były wstanie zapewnić całorocznego ogrzewania jako jedyne źródła ciepła dla obiektów. Dzięki obecnym osiągnięciom czołowych producentów urządzenia te pracują nawet do -28C a przy tym zapewniając stałą wydajność bez użycia grzałek do -20C.

Urządzenia te pracują wykorzystując właściwości termodynamiczne czynników chłodniczych, dzięki czemu Średnia wartość współczynnika „COP” utrzymuje się na poziomie ~4. To znaczy że urządzenie pobierając 1KW energii elektrycznej z sieci wytwarza 4KW ciepła.

Koszt inwestycji wacha się na poziomie około 25-35 tyś zł przy standardowych domach obecnie budowanych (powierzchnia do 200m2 ). Na dobór urządzenia największy wpływ ma izolacja obiektu, im lepsza izolacja tym słabsze urządzenie potrzebujemy a co za tym idzie tańsze. Kwota za urządzenie wraz z montażem może wydawać się duża jednak należy pamiętać iż planując montaż pompy ciepła na poziomie projektowania domu odpadają nam koszty związane z budową komina czy przyłączem gazowym. Ważną kwestią jest również to iż montując dodatkowo ogniwa fotowoltaiczne o odpowiedniej mocy przestajemy być uzależnieni od wzrastających kosztów za energię.